ALİ OZAN ZENCİRCİOĞLU

Diş Hekimi Msc. (Master of Science)

Diş hekimliği biyoloji, mühendislik ve el işçiliğinin bir arada uygulandığı bir branş. Belki de bu yüzdendir üniversiteye girdiğim ilk günden beri benim için kendimi çok iyi ifade edebildiğim bir alan.

IMG_5850
iti profil foto
IMG_5844
sörf foto

Kariyerimin Başlangıcı

Kabataş Erkek Lisesinden mezun olduktan sonra, 2008 yılında Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde öğrenimime başladım. ” Lamina vener uygulamalarının 3 boyutlu volümetrik ölçümleri ” adlı tezini sunarak 2013 yılında Dt. ünvanını aldım. (3D Volumetric Evaluation of Laminate Veneer Preparations. 101. FDI World Dental Congress. İstanbul, Türkiye 2013).

Master Eğitimi ve Sonrası

Pisa Üniversitesinde İmplant Cerrahisi konusunda pre master programını 2015 yılında tamamladım. 2016 yılında İtalya da Guglielmo Marconi Üniversitesinde ”İmplant cerrahisi” alanında yüksek lisans yaptım(Msc-(Master of science).

Diş hekimliğinin estetik, endodonti ve implantoloji dallarında bir çok  özel eğitim aldım. 2012 yılında, diş sıkma ve diş gıcırdatma tedavilerinde aktif olarak kullanılan botoks eğitimini alarak, kendimi dental botoks alanında da ayrıca geliştirdim.

EDAD (Estetik Dişhekimliği Akademisi Derneği), TDB(Türk Dişhekimleri Birliği), ITI (Uluslararası İmplantoloji Derneği), OSSEDER (Osseointegrasyon Derneği) ve KALKEDON (advanced dental group) Çalışma Grubu üyesiyim.  Master seviyede yüzücü olmamın yanında, rüzgar sörfü ve bisiklet sporları ile de ilgileniyorum.